НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА ОТ НАЛОГОВОЙ ИСНПЕКЦИИ

 

       Спеціально для відвідувачів сайтів www.arkada.net.ua, www.tv.arkada.net.ua, www.sarafan.od.ua інформація від ДПІ.   На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник відділу забезпечення доступу до публічної інформації, організації розгляду звернень громадян, надання адміністративних та консультативних послуг ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Друмова Наталія Сергіївна: 

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ МІНДОХОДІВ

 

Питання: Де платникі податків мають змогу ознайомлюватися  з переліком адміністративних послуг?  

Відповідь:  Платники податків мають змогу ознайомлюватися із переліком послуг , що надаються  Міністерством доходів та зборів та його територіальними органами , порядком іх надання в зручний  для них  спосіб як на веб – порталі (kyiv.minrd.gov.ua), так і на інформаційних стендах безпосередньо в Центрі обслуговування платників податків територіальних органів Міндоходів. Розміщувана інформація є доступною, повною та актуальною.

 

Питання: Яким чином платники податків мають змогу  оформити  свої проблемні питання або зауваження щодо якості  надання адміністративних послуг ? 

Відповідь: Платники податків мають змогу здійснити   анкетування. В Центрі обслуговування платників податків розміщений номер телефону «гаряча лінія «Пульс», за яким у платників є можлвість здійснити безкоштовні дзвінки у разі виникнення  проблемних питань: ( 0-800-501-007). 

 

ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

 

Строки подання звітності та сплати ПДВ у серпні

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області нагадує, що останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації буде 19 серпня 2013 року.

Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно повинні подати податкову декларацію за липень 2013 року до 20 серпня 2013 року включно. А сплатити податкові зобов’язання потрібно до 30 серпня 2013 року включно.

Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та листом ДПС України від 28.01.2013 1947/7/15-2117.

 

Нараховування сум ПДВ, які підлягають бюджетному відшкодуванню, в рахунок сплати інших податків і зборів не допускається

Згідно з Податковим кодексом України платник податку на додану вартість самостійно приймає рішення про спосіб повернення йому сум ПДВ, які підлягають відшкодуванню з бюджету:

або перерахування сум такого відшкодування на його банківський рахунок;

або зарахування сум бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов’язань з ПДВ наступних звітних періодів.

Про обраний спосіб бюджетного відшкодування платник ПДВ заявляє в рядках 23.1 або 23.2 податкової декларації з ПДВ, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування.

У разі прийняття платником податку рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов’язань з цього податку наступних звітних періодів, зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних періодів.

Таким чином, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, може використати вказані суми податку лише у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ, що виникнуть протягом наступних звітних (податкових) періодів. Зарахування цих коштів у рахунок погашення зобов’язань чи боргу з інших податків (зборів) Податковим кодексом не передбачено.

 

ДОХОДИ ГРОМАДЯН

 

Оподаткування доходів громадян від здачі в оренду власного житла

 

 

     Особливості оподаткування доходів фізичних осіб від здачі в оренду нерухомості (житла) визначено статтею 170 Податкового кодексу. При цьому слід врахувати, що в залежності від того, кому громадянин здає в оренду нерухомість, буде змінюватись відповідальна особа за нарахування та сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб (далі – податковий агент).

     У випадку здавання в оренду громадянином України нерухомого майна суб’єктам господарської діяльності (юридичним особам або фізичним особам – підприємцям) податковим агентом буде орендар. Податок на доходи фізичних осіб утримується орендарем під час виплати таких доходів за його ж рахунок.

     Якщо об’єкт нерухомості здається в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, податковим агентом буде орендодавець. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду, тобто, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображаються орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку. Форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів від 07.11.2011 р. №1395.

     При цьому, дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна, отриманий у звітному податковому місяці в сумі, що не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (в 2013 р. – 11470 грн.), оподатковується заставкою 15%, в сумі, що перевищує зазначений розмір, – 17%.

 

АДМІНІСТРУВАННЯ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ

Понад 38 млн. грн. єдиного соціального внеску надійшло в липні

Указом Президента України від 18 березня 2013року №141/2013 функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування покладено на Міністерство доходів і зборів України.

Для належного виконання покладених функцій в організаційній структурі управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів в Одеській  області  та підпорядкованих інспекцій області створені підрозділи адміністрування єдиного соціального внеску.

З метою створення сприятливих і доступних умов для реалізації фізичними та юридичними особами прав на одержання адміністративних послуг в приміщенні Центру обслуговування платників ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області  проводиться чергування відповідальних працівників підрозділів адміністрування єдиного соціального внеску.

У липні надходження єдиного соціального внеску у Київському районі м.Одеси склали 38,1 млн. гривень. За дванадцять днів серпня надійшло 10,1 млн.грн.

 

Порядок нарахування єдиного внеску на суму допомоги по вагітності та пологах

    Сума допомоги по вагітності та пологах, яка нарахована з 01.07.2013 року є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 33,2% та утримання з таких сум – 2 %.

    Про це зазначено у Законі України від 14.05.2013 № 231-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» (далі – Закон № 231-VI), яким внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI ” Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), які набрали чинності з 1 липня 2013 року.

    Так, відповідно до абз. сьомого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464-VI, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, - для осіб, зазначених у пунктах 9 - 14 цієї частини.

    Платниками ЄВ є, зокрема, особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 11 частини 1 ст. 4 Закону № 2464).

    Згідно з п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 ЄВ для платників, зазначених в абз. сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, зокрема, підприємств, установ, організацій, які використовують найману та працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тобто, до 01.07.2013 року на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами ЄВ не нараховувався.

    Пунктом 5 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що ЄВ нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

        Отже, сума допомоги по вагітності та пологах, яка нарахована до набрання чинності Закону № 231-VI та виплачена після 01.07.2013 року не є базою нарахування ЄВ.

 

ЕЛЕКТРОННАЯ ЗВІТНІСТЬ РРО

 

Подання електронної звітності РРО з 1 січня 2013 року обов’язкове

 

    Суб’єкти господарювання, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, відповідно до вимог пункту 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 1 січня 2013 року зобов’язані подавати до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці РРО.

    Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 №1057.

    Законом лише перенесено термін застосування штрафних санкцій за неподання електронної звітності з РРО з 1 липня 2013 року на 1 січня 2014 року. При цьому вимога щодо подання електронної звітності з 1 січня 2013 року є чинною.

    Станом на 12 серпня 2013 року у ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в  Одеській області пройшли персоналізацію та подають звітність в електронному вигляді 427 реєстраторів розрахункових операцій, або 67 % від загальної кількості.

    Просимо не зволікати з дообладнанням наявних РРО відповідними модемами або придбанням РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, та забезпечити подання електронної звітності.

 

СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ

Порядок заповнення заяви про застосування спрощеної системи оподаткування

    Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до територіального органу Міндоходів України відповідну заяву. У заяві зазначаються такі обов’язкові відомості:

- прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в руппаленному порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

- дані документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи — підприємця відповідно до закону;

- податкова адреса суб’єкта господарювання;

- місце провадження господарської діяльності;

- обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої рупп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;

- обрані суб’єктом господарювання руппа та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;

- кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою— підприємцем у трудових відносинах;

- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

    Форма та порядок подання  заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, а також форма розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675.

    Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. При цьому подати заяву він має не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

    Перехід такого суб’єкта господарювання на спрощену систему оподаткування може відбутися за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду такого переходу, дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 гл. І розд. ХІV ПКУ.

    Також до поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує переходу на спрощену систему оподаткування.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначено ст.298 ПКУ.

 

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК

 

Своєчасна сплата земельного податку – можливість уникнення штрафних санкцій

 

Відповідно до норм Податкового кодексу України  нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної податкової служби. Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.  

З метою уникнення штрафних санкцій за несвоєчасну сплату земельного податку ДПІ у Київському  районі міста Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області пропонує фізичним особам, що мають у власності (користуванні) земельні ділянки своєчасно сплатити земельний податок.

Крім того, додатково повідомляємо:

- при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно;

- у разі надання в оренду земельних ділянок ( у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, у тому числі зазначених у пунктах 276.1, 276.4 ст.276 ПКУ, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин);

- власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

    Довідки та консультації з питань сплати можна отримати особисто у Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Київському районі, або за телефоном 749-17-70.

 

АКЦИЗНІ МАРКИ

 

З 1 вересня –  нові акцизні марки

 

Нові марки акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва вводяться в дію з 01.09.2013 року у відповідності допостанови Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 474.

Марка для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, вітчизняного виробництва - червоній, для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва           - фіолетовій, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва - оранжевій, для тютюнових виробів вітчизняного виробництва (з фільтром та без фільтру) - зеленій, для тютюнових виробів імпортного виробництва (з фільтром та без фільтру) - синій кольоровій гамі відповідно.

На кожну марку наносяться такі реквізити:

- "УКРАЇНА", "МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ", "ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ" (для тютюнових виробів);

- позначення виду марки, що складається з початкових літер слів "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)" - "АВ ЛГП", "алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)" - "АВ ВП", "алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)" - "АІ ЛГП", "алкоголь імпортний (виноробна продукція)" - "АІ ВП", "тютюн вітчизняний з фільтром" - "ТВ ЗФ", "тютюн вітчизняний без фільтра" - "ТВ БФ", "тютюн імпортний з фільтром" - "ТІ ЗФ",   "тютюн імпортний без фільтра" - "ТІ БФ";

- індекс регіону України (згідно з додатком), що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.

 

ІНШІ АДМІНІСТРАТИВНІ ПИТАННЯ

Погашення боргів – запорука наповнення бюджету

     Протягом січня-липня 2013 року ДПІ у Київському  районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області мобілізовано до бюджету грошовими коштами в рахунок погашення заборгованості підприємствами-боржниками 5,9 млн.грн..

     Податковою інспекцією вжито заходів щодо скорочення податкового боргу:

виставлено 100 інкасових доручень на суму 3,6 млн.грн. та стягнуто 84,3 тис. грн.;

списано безнадійний податковий борг на суму 388,2 тис. грн., в тому числі борг підприємств, визнаних у встановленому порядку банкрутами, вимоги щодо якого не були задоволені у зв’язку з недостатністю майна банкрута на суму 1,6 тис. грн., та податковий борг платників податків, стосовно якого минув строк давності, на суму 386,6 тис. гривень.

 

Майже 2 млн. гривень сплатили до бюджету  власники торгових патентів

    За даними ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області  362 суб’єкти господарювання придбали 616 торгових патентів для здійснення окремих видів підприємницької діяльності (торговельна діяльність у пунктах продажу товарів, діяльність  з надання платних побутових послуг, торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти та діяльність у сфері розваг).

    Платниками податків – власниками торгових патентів з початку року до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів сплачено 1822,4 тис.грн., що на 250,1 тис.грн. перевищує доведений плановий показник.

комментариев - 0 просмотров - 1031

НАША РЕКЛАМА

ПОПУЛЯРНЫЕ НОВОСТИ

Погода

Опрос

В передаче «Сарафан. Яркие дети» какие направления, которые мы будем освещать, наиболее интересны для вас?
опыты на кухне "Маленький гурман"
kids fashion
экобренды — формула здоровья
развлечения
студии, центры, обучение
здоровье
права и обязанности
путешествия
за кулисами

ИНТЕРЕСНОЕ

Кому есть смысл изучить вопрос РРО:

 1) тем, что уже активно их применяет: а это юридические лица (руководители и сотрудники) и предприниматели, реализующие товары, услуги за наличные или при расчетах клиентов карточками, не относящиеся к "льготчикам";

2) предпринимателям-"единщикам" 2-4 групп, которые вскоре все потеряют право неприменения РРО;

3) сотрудникам интернет-магазинов, которые потеряют такое право еще раньше, чем все "единщики";

4) всем, кто реализует что-либо за наличные или принимает к оплате карточки, даже если Вы все еще в списках "льготчиков" - чтобы убедиться, что Ваш вид деятельности не выйдет из "льготного" поля, а если выйдет, то когда именно;

5) покупателям, которые хотят знать свои права (ведь закон о РРО защищает права покупателя: только если Ваша покупка зафиксирована должным образом, Вы можете вернуть некачественный товар, или доказать его непоступление и т.п.).

 

Мы сделали это! Наш первый он-лайн курс! Внутри подарок!

09.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налоговое обязательство по декларации об имущественном состоянии и доходах;

-  налогообложение сельскохозяйственной продукции;

- «налоговый» отпуск единщиков 1 и 2 группы без наемных работников;

- статус предприятия уполномоченного (одобренного) эксперта;

- денежная форма расчета плательщиков ЕН 1, 2, 3 групп;

- внедрение системы электронного администрирования реализации горючего и спирта этилового.

 

Доступно о бизнесе, новости налоговые и хозяйственной деятельности

04.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налогообложение безвозвратной финансовой помощи;

-  акцизный налог на электроэнергию;

- штрафы за неучтенный товар;

- размер прожиточного минимума с 01.07.2019;

- налогообложение посылок;

- уведомления-решения на оплату налогового обязательства по декларации по налогу на недвижимое имущество.

 

Просто о бизнесе

Архив Новостей

Февраль 2020 (1)
Июль 2019 (2)
Июнь 2019 (2)
Май 2019 (2)
Апрель 2019 (1)
Март 2019 (3)