Интервью с руководителем Министерства Доходов в Одесской области Сингаевским Игорем Петровичем ко дню Предпринимателя

Головний  податківець Одещини Ігор СИНГАЄВСЬКИЙ – про те, чи стане День підприємця, що наближається, справжнім святом...
Законослухняні платники податків, а тим більше підприємці в Одеському регіоні сповнені позитивних очікувань, пов’язаних з реалізацією податкової реформи в Україні. Надії тут великі як у бізнеса, так і у населення. Бізнес очікує зниження податкового навантаження, полегшення процедур роботи з контролюючими структурами, чіткості та прозорості правил. Наймані працівники, чимало з яких й до цієї пори отримують заробітню платню у конвертах, плекають надію на створення сприятливих умов для того, щоб їхня праця оплачувалася абсолютно легально. Що дозволить їм користуватися всіма соціальними гарантіями держави у повній мірі. І напередодні Дня підприємця, який відзначається в Україні 7 вересня, ці надії та очікування стають особливо… животрепетними. Смислом цього свята є підкреслення важливості та особливості підприємницької діяльності у розвитку економіки держави та подальшого розвинення демократичних свобод її громадян.                                                                                                      А кількість людей в Одеському регіоні, які повноправно можуть відзначати День підприємця України чимала. От напередодні цього Дня ми й вирішили звернутися з низкою актуальних питань до посадової особи, від якої в дуже великій мірі залежить, чи буде у цих людей їхнє свято… «зі сльозами на очах», чи сльози просихатимуть від задоволених посмішок. Отже, на наші питання відповідає керівник Головного управління Міндоходів в Одеській області Ігор Петрович Сингаєвський.
 

- Ігоре Петровичу, наша з Вами Україна, на великий жаль, знаходиться у стадії війни. Це якимось чином відобразилося на надходженнях до Бюджету в Одеській області?

 

- Ситуація напружена, але ми робимо все можливе аби її стримувати. За січень-серпень поточного року платники податків Одеської області направили до Зведеного бюджету майже 4 мільярди 800 мільйонів гривень податків.

 

Це на 184 мільйони гривень більше ніж у січні–серпні минулого року. Користуючись нагодою, хотів би висловити слова подяки платникам податків Одещини за сумлінне виконання своїх податкових зобов’язань та розуміння необхідності сплати податків у цей непростий для країни та її громадян час.

 

На жаль, є ще деякі суб’єкти господарювання, які намагаються й сьогодні мінімізувати сплату податків до державного бюджету. Але ми над цим працюємо і викорінюємо це явище. Більш того, питання детенізації економіки - це ключовий критерій закладений в урядовій Концепції реформування податкової системи.

 

- І що це, вибачте, за Концепція та які її основні положення?..

 

- Жодного секрету в тому, що й донині існує багато проблем у податковій системі України. Про це, до речі, свідчать й дані рейтингу Doing Business in Ukraine, де ми, Україна тобто, займаємо аж 164 місце. Тож, в чому основна проблематика нинішньої української податкової системи? Перше – це кількість податків, друге – система адміністрування податків, третє – ставки.

 

Тому Уряд пропонує комплексний план змін у податковій системі. Сьогодні в Україні існує 22 обов’язкових платежів, точніше, 22 класичних податки, що сплачують українські суб’єкти підприємницької діяльності. Уряд пропонує з 22 податків зробити тільки 9.

Так, планується якісно видозмінити акцизний податок. Запропоновано до акцизного податку включити сам класичний акцизний податок і додаткові платежі, що по своїй правовій природі пов’язані з акцизом.

 

Наступний блок – екологічний податок. Ліквідовується збір за використання лісових ресурсів і так само переводиться в класичний екологічний податок.

 

Ще один суттєвий блок – рентна плата. Ви знаєте про те, що Кабмін країни підвищив рентні платежі на найбільш прибуткові галузі української економіки. Це - газ і нафта, це руди й інші корисні копалини. Тому трансформується рентна плата, пропонується введення збору за спеціальне використання води, платню за користування надрами і збір за використання радіочастотного ресурсу України перевести до єдиного рентного платежу. І встановити нову систему й базу оподаткування.

 

- А чи передбачено в цій Концепції реформування, перегляд підходів в оподаткуванні заробітних плат? 

 

- Реформування єдиного соціального внеску, оподаткування заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб - це  нагальна необхідність, а не просто бажання щось змінити. Не секрет, що левова частка зарплат в Україні виплачується у конвертах. Причиною цього, на мій погляд, є значне податкове навантаження на Фонд оплати праці.

І Урядом проведено аналіз того, яка різниця в системі оподаткування зарплат між Україною і Євросоюзом. Наведу цифри. Якщо загальне навантаження на фонди оплати праці в країнах-членах Євросоюзу складає приблизно 36%, то в Україні ця цифра сягає 55%.

 

Урядом запропоновано декілька варіантів реформування оподаткування заробітних плат. Спробую пояснити. Сьогодні, із заробітної плати сплачується два платежі - 41% єдиного соціального внеску і податок на доходи фізичних осіб від 15% до 17%.

 

Що пропонується? Планується встановити фіксовану сплату будь-якому працюючому із мінімальної зарплати, що буде складати 41%. Все, що вище мінімальної зарплати,  пропонується оподатковувати не 41%, а 15%. Тобто, майже трикратне зменшення єдиного соціального внеску. Це - одна модель.

Інша модель передбачає оподаткування мінімальної зарплати у розмірі 37%. Таким чином - зменшення на 4% бази оподаткування. Але оподатковувати тоді не за ставкою 15%, а 19% з усіх сум, що вищі мінімальної заробітної плати.

 

- Ігоре Петровичу, делікатне питання. Скажіть відверто, чи володієте Ви статистикою того, скільки платників податків з окупованих територій та земель Сходу України, де ведеться Антитерористична операція, перереєстрували свій бізнес в Одеському регіоні?

 

- Звичайно, такі статистичні дані є, але вони приблизні. За нашою інформацією, з початку поточного року в Одеській області зареєстровано близько 180 юридичних та фізичних осіб, які до цього обслуговувались в органах доходів і зборів Луганської, Донецької областей та Автономній республіці Крим.

 

Наше першочергове завдання – це забезпечити якісний сервіс та створення сприятливих умов для виконання ними своїх податкових зобов’язань. Крім того, нами налагоджена співпраця із Координаційним центром з питань переселення громадян в Одеській області. А Центр - забезпечено інформаційними матеріалами з питань оподаткування. І ми готові поглиблювати цю співпрацю.

         

- Ви, структура, очолювана Вами, дуже активно допомагаєте 411 військовому шпиталю, що розташований в Одесі. Власне, чия це була ініціатива?

 

- Та всього нашого колективу. Організувати збір та перерахування коштів із власного заробітку вирішили на загальних колективних зборах первинних профспілкових організацій державних податкових інспекцій, Головного управління Міндоходів в Одеській області та Південної митниці Міндоходів. Вже зібрано близько 330 000 гривень.

 

На частину цих коштів придбано та передано військовослужбовцям, які проходять лікування у військовому шпиталі, 20 візків зі знімальними носилками, 20 маніпуляційних столів, 1000 предметів постільної білизни, 160 спальних комплектів, 40 штативів для крапельниць, 2 колісних крісла…

 

До речі, одне з таких крісел ми передали Олександру Бачинському, який після тяжкого поранення проходить реабілітацію в 411 військовому шпиталі. І ми на шляху цієї доброчинності не збираємося зупинятись. Подальші закупівлі нами будуть здійснюватися, виходячи з нагальних потреб шпиталю та військовослужбовців, які знаходяться там на лікуванні.

 

- Ігоре Петровичу, 7 вересня в Україні відзначається День підприємця. У Вас особисто є якісь побажання «винуватцям урочистостей»?

 

- Є, звичайно. На сьогодні, третина платників податків Одеського регіону, а це близько 80 000 громадян, - це платники податків на спрощеній системі оподаткування. Своєю наполегливою працею вони розбудовують приватний сектор економіки, створюють робочі місця. Зрозуміла річ, тим самим ви, підприємці Одеського регіону, підвищуєте добробут кожного громадянина України, рідного краю та держави в цілому. Отже, шановні добродії, миру, злагоди та добробуту вам! Щиро бажаю всім підприємцям Одещини: хай кожна започаткована вами справа - буде вдалою та успішною! Мирного щастя, міцного здоров’я і благополуччя - Вам і Вашим родинам!

 

 

Розмову вів Юрій СЕМЕНЮК.

комментариев - 0 просмотров - 3172

НАША РЕКЛАМА

ПОПУЛЯРНЫЕ НОВОСТИ

Погода

Опрос

В передаче «Сарафан. Яркие дети» какие направления, которые мы будем освещать, наиболее интересны для вас?
опыты на кухне "Маленький гурман"
kids fashion
экобренды — формула здоровья
развлечения
студии, центры, обучение
здоровье
права и обязанности
путешествия
за кулисами

ИНТЕРЕСНОЕ

Кому есть смысл изучить вопрос РРО:

 1) тем, что уже активно их применяет: а это юридические лица (руководители и сотрудники) и предприниматели, реализующие товары, услуги за наличные или при расчетах клиентов карточками, не относящиеся к "льготчикам";

2) предпринимателям-"единщикам" 2-4 групп, которые вскоре все потеряют право неприменения РРО;

3) сотрудникам интернет-магазинов, которые потеряют такое право еще раньше, чем все "единщики";

4) всем, кто реализует что-либо за наличные или принимает к оплате карточки, даже если Вы все еще в списках "льготчиков" - чтобы убедиться, что Ваш вид деятельности не выйдет из "льготного" поля, а если выйдет, то когда именно;

5) покупателям, которые хотят знать свои права (ведь закон о РРО защищает права покупателя: только если Ваша покупка зафиксирована должным образом, Вы можете вернуть некачественный товар, или доказать его непоступление и т.п.).

 

Мы сделали это! Наш первый он-лайн курс! Внутри подарок!

09.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налоговое обязательство по декларации об имущественном состоянии и доходах;

-  налогообложение сельскохозяйственной продукции;

- «налоговый» отпуск единщиков 1 и 2 группы без наемных работников;

- статус предприятия уполномоченного (одобренного) эксперта;

- денежная форма расчета плательщиков ЕН 1, 2, 3 групп;

- внедрение системы электронного администрирования реализации горючего и спирта этилового.

 

Доступно о бизнесе, новости налоговые и хозяйственной деятельности

04.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налогообложение безвозвратной финансовой помощи;

-  акцизный налог на электроэнергию;

- штрафы за неучтенный товар;

- размер прожиточного минимума с 01.07.2019;

- налогообложение посылок;

- уведомления-решения на оплату налогового обязательства по декларации по налогу на недвижимое имущество.

 

Просто о бизнесе

Архив Новостей

Февраль 2020 (1)
Июль 2019 (2)
Июнь 2019 (2)
Май 2019 (2)
Апрель 2019 (1)
Март 2019 (3)