Конференция ПРООН по вопросам ВИЧ


Програма розвитку ООН: «Ми презентуємо в Україні посібник
для журналістів із висвітлення проблематики чоловіків,
які практикують секс з чоловіками»

  

22 лютого 2012 р. в Одесі відбулася презентація посібника для журналістів із висвітлення проблематики чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), — першого із серії п’яти посібників для фахівців, розроблених на замовлення Програми розвитку ООН групою національних експертів під егідою Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАН України.

Протидія поширенню ВІЛ-інфекції серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), зниження стигми і дискримінації щодо них і сприяння захистові прав людини незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності повинні й надалі виступати важливим напрямом спільних дій уряду та організацій громадянського суспільства в відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні — такою є спільна думка представників Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, експертів з питань ЧСЧ та громадських діячів, які зібралися за «круглим» столом в Одесі з нагоди презентації посібника для працівників мас-медіа.

«В країнах, де немає законів, що захищають права […] чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками, тільки частина населення має доступ до профілактичних заходів. І навпаки, у країнах, де існує юридичний захист і повага до прав людини щодо цих людей, набагато більше людей користуються відповідними послугами. В результаті, у таких країнах реєструється менше випадків інфікування. […] Позбавляти захисту такі групи населення — не лише неетично, але й шкідливо з точки зору охорони громадського здоров’я». 

Пан Гі Мун, Генеральний секретар ООН

Відповідно до національної оцінки ситуації з ВІЛ-інфекцією/СНІДом в Україні, проведеної наприкінці 2008 року, прогностична оціночна кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні віком від 15 років становила 2010 року 360 тис. осіб, або 0,89 % населення відповідного віку (у віковій категорії населення репродуктивного віку — від 15 до 49 років — цей показник зростає до 1,33 %). Оціночних даних на 2012 рік обнародувано не було, а прогноз на 2013 рік демонструє зростання цих показників відповідно до 376 тис. ВІЛ-позитивних осіб віком від 15 років, або 0,96 % населення відповідного віку (у віковій категорії від 15 до 49 років — 1,41 %).

За останніми офіційними оцінками, в Україні налічується від 95 до 213 тис. ЧСЧ, а поширеність ВІЛ-інфекції серед цієї соціальної групи становить (за даними 2009 року) 8,6 %. тобто приблизно вдесятеро перевищує поширеність ВІЛ-інфекції серед загального населення.

Під час проведення прес-клубу учасники наголосили, що мас-медіа є потужним чинником формування в суспільстві того чи іншого ставлення до чоловіків, які практикують одностатевий секс, а ширше кажучи — до всієї спільноти ЛГБТ (лесбійок, геїв, бісексуалів, трансґендерів). Розроблений фахівцями посібник покликаний допомогти журналістам професійно орієнтуватися в таких непростих, делікатних темах, як сексуальна орієнтація, ґендерна ідентичність, дискримінація, стигматизація, суспільні установки щодо ЛГБТ, соціальний портрет представника гей-спільноти, політкоректність, професійна етика.

Запропонований посібник для журналістів — перший із серії п’яти посібників. Решта чотири посібники щодо специфіки роботи з ЧСЧ/ЛГБТ будуть адресовані працівникам правоохоронних органів, суддям, соціальним працівникам і медикам.

Здоров’я ЧСЧ — це чинник загального громадського здоров’я, — наголошують у Центрі соціальних експертиз НАН України, який координував розробку посібника. Адже відомо, що близько третини ЧСЧ практикують бісексуальну поведінку, і тому проблеми у галузі здоров’я чоловіків, які практикують одностатевий секс, не є внутрішніми проблемами цієї досить численної соціальної групи.

«Ініціатива створення збірників методичних рекомендацій щодо роботи з представниками нашої спільноти для фахівців різного профілю — своєчасна і така, що відповідає потребам у галузі захисту прав людини, — наголошує Святослав Шеремет, керівник всеукраїнського ЛГБТ-об’єднання “Гей-Форум України”. — На жаль, гомосексуали піддаються утискам у багатьох сферах суспільного життя, і це становище треба виправляти. Інакше ми не зможемо вести серйозної розмови ані про пріоритет прав і свобод людини в нашій країні, ані про рівність громадян перед законом, ані про євроінтеграцію». 

За детальнішою інформацією звертайтеся, будь ласка, до менеджера проекту ПРООН «Врядування з питань ВІЛ/СНІДу» Володимира Гордейка: +380 (44) 584‑34‑77, +380 (50) 740‑41‑17, vladimir.gordeiko@undp.org; communications@undp.org.ua 


Довідкова інформація:

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку. ПРООН тісно співпрацює з усіма верствами суспільства, допомагаючи розбудові країн, спроможних протистояти кризам,  розвивати та підтримувати економічне зростання, націлене на покращення життя  кожної людини. Працюючи  у 177 країнах  світу ми пропонуємо глобальне бачення з урахуванням  специфіки місцевого розвитку, задля розширення прав та можливостей людей та підвищення життєздатності держав.

В Україні три головні сфери нашої діяльності в галузі розвитку: демократичне врядування та місцевий розвиток; подолання бідності, досягнення процвітання та українських Цілей розвитку тисячоліття; енергетика та навколишнє  середовище. ПРООН працює в Україні з 1993 року.

Більше інформації про діяльність ПРООН в Україні: www.undp.org.ua.

комментариев - 0 просмотров - 1365

НАША РЕКЛАМА

ПОПУЛЯРНЫЕ НОВОСТИ

Погода

Опрос

В передаче «Сарафан. Яркие дети» какие направления, которые мы будем освещать, наиболее интересны для вас?
опыты на кухне "Маленький гурман"
kids fashion
экобренды — формула здоровья
развлечения
студии, центры, обучение
здоровье
права и обязанности
путешествия
за кулисами

ИНТЕРЕСНОЕ

Кому есть смысл изучить вопрос РРО:

 1) тем, что уже активно их применяет: а это юридические лица (руководители и сотрудники) и предприниматели, реализующие товары, услуги за наличные или при расчетах клиентов карточками, не относящиеся к "льготчикам";

2) предпринимателям-"единщикам" 2-4 групп, которые вскоре все потеряют право неприменения РРО;

3) сотрудникам интернет-магазинов, которые потеряют такое право еще раньше, чем все "единщики";

4) всем, кто реализует что-либо за наличные или принимает к оплате карточки, даже если Вы все еще в списках "льготчиков" - чтобы убедиться, что Ваш вид деятельности не выйдет из "льготного" поля, а если выйдет, то когда именно;

5) покупателям, которые хотят знать свои права (ведь закон о РРО защищает права покупателя: только если Ваша покупка зафиксирована должным образом, Вы можете вернуть некачественный товар, или доказать его непоступление и т.п.).

 

Мы сделали это! Наш первый он-лайн курс! Внутри подарок!

09.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налоговое обязательство по декларации об имущественном состоянии и доходах;

-  налогообложение сельскохозяйственной продукции;

- «налоговый» отпуск единщиков 1 и 2 группы без наемных работников;

- статус предприятия уполномоченного (одобренного) эксперта;

- денежная форма расчета плательщиков ЕН 1, 2, 3 групп;

- внедрение системы электронного администрирования реализации горючего и спирта этилового.

 

Доступно о бизнесе, новости налоговые и хозяйственной деятельности

04.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налогообложение безвозвратной финансовой помощи;

-  акцизный налог на электроэнергию;

- штрафы за неучтенный товар;

- размер прожиточного минимума с 01.07.2019;

- налогообложение посылок;

- уведомления-решения на оплату налогового обязательства по декларации по налогу на недвижимое имущество.

 

Просто о бизнесе

Архив Новостей

Февраль 2020 (1)
Июль 2019 (2)
Июнь 2019 (2)
Май 2019 (2)
Апрель 2019 (1)
Март 2019 (3)