Информация для предпринимателей

 

 

        На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник відділу забезпечення доступу до публічної інформації, організації розгляду звернень громадян, надання адміністративних та консультативних послуг ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Друмова Наталія Сергіївна: 

 

 

 

 

Як уникнути подвійного оподаткування фізичним особам-підприємцям

 

Щоб уникнути подвійного оподаткування у джерела виплати доходів юридичними та фізичними особами-підприємцями (податковими агентами) фізичній особіпідприємцю такий підприємець повинен надавати їм копію документа, підтверджуючого його державну реєстрацію.

     Цим документом є витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців (далі - Єдиний державний реєстр), в яких зазначаються основні види діяльності.

     Фізичні особи-підприємці надають податковому агенту копію зазначеного документу незалежно від того на якій системі оподаткування вони здійснюють свою господарську діяльність, загальній чи спрощеній.

     Розпорядником Єдиного державного реєстру є Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр), яка забезпечує ведення та функціонування Єдиного державного реєстру. Відомості з Єдиного державного реєстру надаються Реєстраційними службами Головного управління юстиції в Одеській області, зокрема, у вигляді виписки або витягу з Єдиного державного реєстру

    Таким чином, для того щоб податковий агент не утримував податок на доходи фізичних осіб з виплачуваного доходу фізичній особі-підприємцю, підприємець повинен надати копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта господарської діяльності. 

 

 

Информация для предпринимателей
 

 

           Як закрити  підприємницьку діяльність

     Процедура ліквідації починається з подання державному реєстратору заяви про припинення підприємницької діяльності, на підставі якого в Єдиний державний реєстр вноситься запис про рішення фізичної особи-підприємця про припинення нею підприємницької діяльності. 

     Після цього фізична особа – підприємець зобов’язаний повернути в територіальний орган Міндоходів за основним місцем обліку оригінали документів та завірені копії, видані ДПІ (свідоцтва,  патенти тощо) і подати заяву за формою 8-ОПП  (за бажанням).

     Крім того, підприємцю протягом 10 днів необхідно надати документи до ДПІ про проведення документальної позапланової перевірки (книгу обліку доходів і витрат, первинні документи, виписки банку тощо) і подати ліквідаційну звітність.

     У разі якщо припинення господарської діяльності здійснюється «єдинником», то податкові зобов’язання  із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до ДПІ подано відмову від спрощеної системи оподаткування у зв’язку  з припинення провадження господарської діяльності (п. 295.8, ст. 295 Податкового кодексу).

Звертаємо увагу, що фізичній особі – підприємцю також необхідно завчасно закрити всі рахунки в банках і фінансових установах.

     Після завершення всіх процедур припинення підприємницької діяльності ДПІ видає довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків зборів за формою  № 22-ОПП, яка дійсна протягом двох місяців.

     Закінченням процедури ліквідації підприємницької діяльності є внесення в Єдиний державний реєстр запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

     Важливо пам’ятати, що доки процедура ліквідації не доведена до кінця, тобто державний реєстратор не вніс відповідний запис про припинення підприємницької діяльності, за фізичною особою зберігається статус підприємця з виконанням всіх покладених законодавством на нього обов’язків.

Одночасно нагадуємо, що порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням визначено статтею 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.03 р. № 755- IV, порядок зняття з обліку платників податків в ДПІ – розділом XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 № 1588.

 

 

                                            До уваги платників єдиного податку 3 – 6 груп

 

    ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує, що 9 серпня 2013 року – граничний термін подання податкової декларації платника єдиного податку (юридичної особи та фізичної особи – підприємця) за 1 півріччя.

 

    Звертаємо вашу увагу, що звітність за 1 півріччя 2013 року складається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21.12.11 № 1688 з урахуванням змін, внесених наказом  Міністерства фінансів України від 07.11.12 № 1159, тобто за новою формою.

 

 

К полной статье

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Новини надаються Державною податковою службою в рамках партнерської програми зі ЗМІ , а саме з медіа-проектом "Сарафан" та телепроектом "Закон.Податки.Право", які фінансуються компанією "Аркада-Гранд" (офіційний сайт www.arkada.net.ua), що надає повний спектр юридичних та бухгалтерських послуг.

 

В разі необхідності записуйтесь на індивідуальну податкову, юридичну консультацію за телефонами: (048) 73-73-008, (093) 379-24-55, або через електронну адресу info@arkada.net.ua. Перша консультація Клієнту БЕЗКОШТОВНА (до 30 хв.). Чекаємо на Вас! 

"Аркада-Гранд" - Ваш експерт в морі юридичних та фінансових питань!

 

комментариев - 0 просмотров - 863

НАША РЕКЛАМА

ПОПУЛЯРНЫЕ НОВОСТИ

Погода

Опрос

В передаче «Сарафан. Яркие дети» какие направления, которые мы будем освещать, наиболее интересны для вас?
опыты на кухне "Маленький гурман"
kids fashion
экобренды — формула здоровья
развлечения
студии, центры, обучение
здоровье
права и обязанности
путешествия
за кулисами

ИНТЕРЕСНОЕ

Кому есть смысл изучить вопрос РРО:

 1) тем, что уже активно их применяет: а это юридические лица (руководители и сотрудники) и предприниматели, реализующие товары, услуги за наличные или при расчетах клиентов карточками, не относящиеся к "льготчикам";

2) предпринимателям-"единщикам" 2-4 групп, которые вскоре все потеряют право неприменения РРО;

3) сотрудникам интернет-магазинов, которые потеряют такое право еще раньше, чем все "единщики";

4) всем, кто реализует что-либо за наличные или принимает к оплате карточки, даже если Вы все еще в списках "льготчиков" - чтобы убедиться, что Ваш вид деятельности не выйдет из "льготного" поля, а если выйдет, то когда именно;

5) покупателям, которые хотят знать свои права (ведь закон о РРО защищает права покупателя: только если Ваша покупка зафиксирована должным образом, Вы можете вернуть некачественный товар, или доказать его непоступление и т.п.).

 

Мы сделали это! Наш первый он-лайн курс! Внутри подарок!

09.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налоговое обязательство по декларации об имущественном состоянии и доходах;

-  налогообложение сельскохозяйственной продукции;

- «налоговый» отпуск единщиков 1 и 2 группы без наемных работников;

- статус предприятия уполномоченного (одобренного) эксперта;

- денежная форма расчета плательщиков ЕН 1, 2, 3 групп;

- внедрение системы электронного администрирования реализации горючего и спирта этилового.

 

Доступно о бизнесе, новости налоговые и хозяйственной деятельности

04.07.2019 года на нашем сайте размещены актуальные консультации на темы:

- налогообложение безвозвратной финансовой помощи;

-  акцизный налог на электроэнергию;

- штрафы за неучтенный товар;

- размер прожиточного минимума с 01.07.2019;

- налогообложение посылок;

- уведомления-решения на оплату налогового обязательства по декларации по налогу на недвижимое имущество.

 

Просто о бизнесе

Архив Новостей

Февраль 2020 (1)
Июль 2019 (2)
Июнь 2019 (2)
Май 2019 (2)
Апрель 2019 (1)
Март 2019 (3)